| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Am si eu o nelamurire....in ceea ce consta viitorul meu si as vrea niste pareri de la cei care cunosc sau au niste informatii sigure. Ce pistliceala merita sa fac dintre asistent medical generalist si bucatar? Si cursul de calificare ca barman? Care dintre aceste meserii sunt mai bine platite in strainatate? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Un asistent medical poate lucra intr-un singur loc și are cam același salariu.
Un bucătar de exemplu dacă se descurca și muncește mult și o ia de jos, poate câștiga foarte mulți bani. Adică eu cunosc cazuri in care au plecat in străinătate sa lucreze la restaurante și au pornit de jos cu bucătăria, mai întâi la ajutor de bucătar apoi la chef și cu salarii care au crescut foarte mult, in jur de 3000 lire pe luna in UK după 2 ani.
Și persoanele astea nici măcar nu aveau cursuri.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Asistentul, clar.

| ARMINA a răspuns:

Salut..eu zic ca cel de asistent general. Eu sunt la postliceala de cosmetica anul 1. Si eu am de gând sa plec dincolo deoarece e bine platita meseria. Doar ca trebuie sa faci 3 ani m-i se pare