| Jigokunokishi a întrebat:

anul asta termin liceul si sunt nehotarat in privinta facultatii, mai exact a profilului pe care sa il aleg. Vreau ceva care sa nu fie exagerat de greu si cu care sa imi pot asigura un viitor decent, sa imi gasesc loc de munca in domeniu si sa nu ma doara capul ca am terminat degeaba facultatea. Sunt prins intre: Ecologie si Protectia mediului, Asistenta medicala, Limba si literatura. M-ar tenta psihologia, dar ca barbat as avea ce face in domeniul acesta?

4 răspunsuri:
| Andersen2k18 a răspuns:

Totul se rezuma la ceea ce iti place si de ce esti atras mai mult. Din toate domeniile astea ce te atrage mai mult? Ca pana la urma tu stii ce este mai bine pentru tine, nu altii.

| GoldandSilver a răspuns:

Ce iti place tie cel mai mult este indicat sa faci. Si ce daca esti barbat, tu stii ca sunt psihologi de succes de genul masculin laughing

| Krax256 a răspuns:

Daca iti plac sa lucrezi cu oamenii atunci asistenta medicala este buna. Acum ca s-au si marit salarii si oricum e criza de cadre medicale asta e ca mai buna varianta. Dar ai de invatat acolo taica...

| CristinaMatei97 a răspuns:

Cu psihologia te poți angaja in resurse umane și este foarte bine plătit
Eu îmi doresc de 3 ani sa încep facultatea de psihologie, dar am urmat ASE-ul pentru ca așa au vrut părinții, nu regret, facultatea de economie directiva și aplicată este foarte ușoară și îți găsești repede de munca, cu un salariu atractiv, dar parca tot m-as înscrie la psihologie