| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua! Aș dori să aflu, un profesor de Educație Sociala, de exemplu, trebuie sa aibă ore la mai multe scoli pentru a face un anumit număr de ore? și dacă da, câte? care este procedura?
Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Trebuie încadrat într-o normă didactică. Profii care predau materiile normale au norma de predare 18 ore, dar sunt și alte categorii de personal didactic de predare și nu știu cum este încadrat profesorul de educație socială.

| healerdx7 a răspuns:

18 ore. La asa materie, iti iei vreo 4 scoli ca popa. Procedura este ca te interesezi de la ISJ ce scoli din judet au ore libere pe disciplina ta si tot ei iti explica procedura.