Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Ce facultate sau ce job as putea sa am daca imi plac calculatoarele, informatica dar mai putin matematica? Astept sugestii si opinii. Multumesc!

14 răspunsuri:
| spy2o a răspuns:

ECDL,nu-i de tine facultatea.Sau mai vezi si tu certificari CISCO, Comptia +, Microsoft si altele.Dar sper sa se prabuseasca Microsoft-ul. big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

"daca imi place calculatoarele"?
poate daca imi plac calculatoarele.

informatica fara matematica nu prea ai sa gasesti, cel putin nu in facultate

| neutrino a răspuns:

Informatica fara matematica nu se poate! Asadar, te poti limita la un simplu operator pc, asta in cazul in care vei gasi pe cineva sa te si angajeze.

| Danişor a răspuns:

Salut! pai acum depinde si de ce cunostinte ai in domeniul IT si sa nu strici daca iti mai exersezi un pic matematica nu?laughing Eu cred ca ai putea sa incepi mai intai la o facultate in care sa pui accent pe IT.Mult noroc! Bafta in continuare big grin

| Legend123 a răspuns:

Iti ''place'' calculatoarele? ar trebui sa iti placa si romana laughing))

| TheMiningSheep a răspuns:

Pai, poti sa te angajezi intai la..de exemplu voddafone, sau telekom daca tot s-a deschis.Acolo macar o sa ai legatura cu latura IT si, acasa poti sa faci bani din... aplicatii, sau sa devii designer web etc.

| TheMiningSheep a răspuns:

Stai sa traduc...
Buna ziua! Ce job as putea sa am daca imi plac merele?

| Romaniamafia a răspuns:

Cum ar fi la UPG informatica sau undeva la Automatica si Calculatoare?

Răspuns utilizator avertizat
| ovidiugiosanu90 a răspuns:

Sa faci o facultate de informatica dupa care iti vei deschide o sala de calculatoare

| AndrewRO1234 a răspuns:

Tehnologia. Asta voi face eu da poți face multe, și poți să mai alegi multe! Nu vei putea lucra dacă nu ști matematică, că altfel nu te înțelegi.