| Mariussektor a întrebat:

Daca am fost legitimat si mai apoi am primit un avertisment verbal din partea Politiei(nu prin proces verbal, ci doar am fost "certat"), acesta ramane undeva inregistrat? Adica ma poate afecta in cazul in care imi este verificata buna reputatie la Scoala de Agenti de Politie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru avertisment nu este neaparat nevoie de proces-verbal de contraventie si nici nu se inregistreaza nicaieri, asa ca n-o sa fii afectat pentru scoala de agenti de politie.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. asta nu s-a notat nicaieri. Avertismentul normal se da tot pe Proces-Verbal. Apropo! Daca vrei sa ajungi politist bun invata cum se scrie Proces-Verbal.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu, tocmai te-a si ochit ala ca vei fi politist si de aia nu ti-a facut nimic scris.