| Moiaer a întrebat:

Daca am primit avertisment verbal, vine in poartă?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul contraventiilor si daca sanctiunea este avertismentul, de regula, nu se incheie proces-verbal de contraventie, asa ca n-are ce sa-ti vina la domiciliu.
Doar daca se incheie ulterior proces-verbal de contraventie o sa-l primesti.

| darrio2007 a răspuns:

Daca e verbal, ce sa-ti vină la poarta? Vine cu boxa si iti vorbeste?

| sierra1 a răspuns:

"avertisment verbal, vine in poartă?"

dacă e dat cu voce suficient de tare, ecoul ar putea veni și la poartă

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vine in poartă Tătărușanulaughing

| Wr3nch a răspuns:

Nu, dar daca repeti fapta primesti scris dupa, si ala vine in poarta.

| KR0N5TADT a răspuns:

Cine, arbitrul?

| sunt0anonima a răspuns:

Nu, stai linistit, nu vine in poarta. happy