| Romi22 a întrebat:

Buna ziua, este cineva care ma poate ajuta cu un raspuns, concret si pe lege. Multumesc
Se poate echivala gradul de Maistru Militar cu gradul de subofiter?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se echivaleaza gradele de la subofiteri cu cele de la maistri militari, ca sunt mai multe, nu numai unul singur.
Gasesti pe internet echivalarea.

| Romi22 explică (pentru Ioandelasal):

Stiu ca se gaseste pe internet echivalarea. Dar eu eram interesat daca stie cineva baza legala pentru echivalare, si daca se poate face la cerere aceasta echivalare. Multumesc!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Romi22):

Vezi L. nr. 80 din 11 iulie 1995, privind statutul cadrelor militare, cu md. si compl. ulterioare.

| Ciprian09 a răspuns:

Pai Mm este sof...ce grad de M.m deții?