| daniel182005 a întrebat:

Buna ziua! Mie imi place foarte mult gatitul si dupa ce termin cu liceul si cu bacul vreau sa fac un curs pentru bucatari,doar ca nu sunt cel mai indemanat om, si mi-e cam rusine sa merg sa fac pe acolo prostii.
VOi ce credeti, ar trebui sa-mi fie rusine sau frica?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Nu trebuie să-ți fie nici frică, nici rușine. Nici un om nu se naște gata învățat. Am convingerea că într-un timp relativ scurt vei dobândi toate calitățile, cunoștințele și deprinderile necesare unui bucătar priceput.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ar trebui sa te rusinezi de acest lucru, fiindca mergi tocmai sa inveti a gati, nu te duci gata invatat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nici una.

| Silviullet a răspuns:

Stii cum e in viata?! Cu rusinea mori de foame.
Daca iti place sa gatesti, faci practiva acasă, du-te fara nici o problema sa faci curs.
Altii se duc fara sa stie ceva, ai încredere, o sa reusesti daca iti place acel lucru.

| aihao a răspuns:

Nu trebuie sa îți fie rușine sau frica, dexteritatea și îndemânarea o acumulezi în timp, prin practica. Cu cât vei afla mai multe secrete din bucătărie, cu atât vei deveni mai sigur pe tine și vei fi mai îndemânatic.
Mult succes!