| toggie92 a întrebat:

Sunt eleva in clasa a-11-a si imi doresc sa devin contabil. As dori si aflu si eu care sunt avantajele si dezavantajele acestei profesii. Pe baza acestei probleme as dori sa primesc niste raspunsuri veridice la urmatoarele intrebari:
1.Cum se obtine postul de contabil?
2.Care este motivatia muncii?
3.Care este salariul in valori aproximative si beneficiile?
4.Despre statutul social al persoanei in cauza.
*Doresc niste raspunsuri aproximative, insa mi-ar fi de folos in special acele raspunsuri care reflecta realitatea.
Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei realitatea? Ai vrea sa muncesti contabil 8-9ore pe zi+sambata pentru 8 milioane? Eu asta fac in momentul de fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e asa.Stiu pe cineva care e contabil munceste mult are birou acasa la ea munceste si sambata si duminica pentru ca are vreo 9-10 firme dar primeste 1000 de euro pe luna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu stiu pe cineva are 15 firme sta o saptamana munceste mult dar restul luni liber si peste 1000 de euro salariu