| derEinzelgängerWolf a întrebat:

Buna ziua!

Sunt student la informatica si m-ar interesa cum ar trebui sa arate CV-ul meu.Nu am nici un fel de experienta, si as dori sa aplic pentru un internship.Banuiesc ca Cv-ul trebuie sa fie in Engleza(lucru oarecum normal), insa nu prea stiu ce ar trebui sa contina.Sa fie dupa formatul Europass? Trebuie sa trec nota de la bac in el? Cu ce sa il umplu tinand cont ca nu am experienta?

Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

In general cu chestii pe care le-ai facut prin facultate gen proiecte, voluntariat, nu trebuie neaparat sa fie legate de jobul pentru care aplici.

| derEinzelgängerWolf explică (pentru peperonies):

Tinand cont ca inca nu am diploma de facultate, trebuie sa includ in CV media de bac(este destul de mare si poate ar aduce un beneficiu).

| peperonies a răspuns (pentru derEinzelgängerWolf):

Boss de boss in lumea reala nu da nimeni 2 bani pe media ta de la bac. eu am terminat facultatea cu 6, 40 sau ceva in genu si lucrez in IT bine mersi. crezi ca m-a intrebat cineva de bac/diploma?

trebuie sa pui chestii gen am lucrat la proiectu asta cu 2 colegi si ne-a iesit asta. ajuta super mult daca poti sa arati niste proiectele pe care le-ai facut singur si ce ai invatat din ele. fa un tetris in c++ fa orice.