| Merloc a întrebat:

Am optat pentru mate-informatica intensiv engleza. Am inteles ca trebuie dau o proba la lb. engleza, daca iau o nota sub 6, 00, ce se intampla? ma baga la optiunea urmatoare? (tinand cont ca pe 14 aflu unde am intrat, iar pe 16 sau 18 se da proba, eu daca iau sub 6, 00 ma duc la urmatoare optiune si iau locul altui elev sau cum? ca nu inteleg deloc...)

Răspuns Câştigător
| Ynnh a răspuns:

Ardnaxur1961, înţeleg că tu ai dat la bilingv, pe când AlinXeu a optat pentru intensiv, iar diferenţa este destul de mare.
Nu poţi intra la bilingv dacă nu ai dat proba. Însă la intensiv, proba se dă după ce eşti admis la liceul respectiv. Aşa că Alin n-a greşit, proba o va da zilele următoare sau în septembrie (la şcoală la mine se dă atunci).
Dacă nu treci proba (deşi cu siguranţă o vei face, chiar dacă ştii engleza doar de nota 6-7, căci e foarte uşor), atunci vei intra la o altă clasă din cadrul aceluiaşi liceu, adică la mate-info simplu. Nu vei fi mutat la un alt liceu, însă nu intri la intensiv engleză.
Nu-ţi fă griji, cu siguranţă vei face bine dacă eşti puţin atent şi nu ai o concurenţă prea mare happy.

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Esti sigur ca proba se da atunci? Eu stiu ca proba s-a dat deja. Elevilor li s-a trecut pe fisa de optiuni SI nota de la proba de limba straina.
Eu am bagat in calculator optiunile ieri, iar notele de la proba pentru bilingv erau pe fisa si le-am dictat impreuna cu optiunile.
Cred ca proba s-a dat pe 16-18 IUNIE, nu iulie.