Întrebare recomandată | CinevadinBucuresti a întrebat:

Buna ziua TPU! Am 18 ani, sunt in ultimul an de liceu, sunt un elev cu rezultate bune la invatatura (medie de peste 9, cu bursa), dar am probleme financiare grave. Locuiesc singur cu mama, care nu poate munci (motive de sanatate), si deci, sper sa ma angajez undeva (part-time sau full-time) astfel incat sa obtin niste bani.
Ce sugestii imi dati voi?
Ma gandeam sa ma angajez la Mega Image. Aveti idee pe ce posturi m-as putea angaja? (gen lucrator comercial, casier, etc.)

6 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Lucrător comercial vei utea sigur. De asemenea poţi intra la McDonald's, KFC, dacă te pricepi la PC-uri poţi intra la un service etc.

| CinevadinBucuresti explică (pentru Gizăz):

Stii cumva ce salariu se ofera si care sunt conditiile pentru postul de lucrator comercial?

| Gizăz a răspuns (pentru CinevadinBucuresti):

Habar nu am. În jur de 1000 de lei. Depinde de vechime. Poţi s-ajungi şi pe la 1300 cred. Plus bonuri. Asta la full-time.

| neutrino a răspuns:

Te poti angaja ca vanzator, dar adio medie mare la liceu. Tinand seama ca esti in ultimul an, trebuie sa te gandesti bine. In plus, greu vei gasi pe cineva sa te angajeze numai pentru cateva ore, atunci cand tu nu ai scoala.

| mius a răspuns:

Ca lucrator comercial, ai salariul vreo 8mil + bonuri de masa

| Pleistoros a răspuns:

Cauta o firma care amenajeaza spatii interioare.Aia au nevoie tot timpul de mana de lucru, si daca esti indemanatic,
si iti place sa muncesti poti castiga bani frumosi.