| Mari8804 a întrebat:

TPU! Cine imi recomanda si mie niste carti foarte bune de gramatica? Sunt in clasa a XI-a si vreau sa incep sa ma pregatesc pentru admiterea la Facultatea de Drept. Si pentru cei care au trecut de examenul de admitere( Felicitari), cum vi s-a parut examenul si cat timp v-a luat sa va pregatiti pentru acesta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a afla cartile de gramatica trebuie sa te uiti pe site-ul oficial al facultatii de drept unde vrei sa dai admitere, orientativ la Admiterea 2016, acolo sunt indicate si manualele. Dupa aceea te vei uita si la Admiterea 2017, o sa fie afisata la inceputul anului viitor.

| Mari8804 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns

1 răspuns: