| crss21 a întrebat:

Inca elev la liceu, abia trecut in clasa a XII-a, adresez o intrebare cunoscatorilor. Anul viitor vreau sa urmez facultatea de drept, m-ar interesa ceva sugestii de carti din care sa invat pentru examenul de admitere (romana si economie). Sigur ca atunci o sa ma pregatesc intens (meditatii si tot tacamul), dar ma intereseaza ceva suplimentar deoarece eu nu am facut deloc gramatica in liceu, iar la capitolul economie, am cel mai slab profesor din liceu, ceea ce genereaza "o sclipire de nesiguranta".
Astept sugestiile voastre!

3 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Eu sunt la drept si nu am dat examen de admitere.Bine sunt la particulara.Invata economie, romana, latina expresii.Mai poti citi si drept roman.

| crss21 explică:

Da, stiu din ce am de invatat, dar asteptam de la voi ceva sugestii de carti ce m-ar ajuta.

| AlleV a răspuns (pentru crss21):

Sa inteleg ca ru acum esti la facultate...nu?