| Foarcea a întrebat:

Bună ziua TPU,va rog am nevoie de informații privind facultatea de inginerie construcții de mașini,ce materii se studiază,cât de greu e ramura aceasta,e benefica pe viitor, mulțumesc și vă urez mult succes in ceea ce faceți.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt sigur că dacă intri pe site ul facultății care te interesează vei găsi planurile de învățământ.

| MrAM a răspuns:

Sincer daca ar fi sa ma reprofilez as alege asta. In general ce ține de inginerie, it, sunt domenii cu o perspectiva buna de viitor in privința castigului dar si a pieței de munca care e la mare cautare.
Insa tine cont daca crezi ca ai avea inclinații spre asa ceva si daca ti-ar place. Nu ai vrea sa petreci restul vieții facand ceva ce nu iti place si crede-ma, aspectul asta e mai important decat banii pe care ii castigi.

Răspuns utilizator avertizat