| mircea_5116 a întrebat:

Buna ziua tuturor!

poate uni dintre voi nu prea ma stiti, deoarece sunt cam nou pe aici, deci am sa incep cu inceputul, ma numesc mircea, am 18-19 ani, locuiesc in pitesti, iar recent am terminat liceul, la zinca, eu intotdeauna mi-am dorit sa joc in filme, dar parinti mei imi spun " un rol intr-un film nu este ca si atunci cand te uiti la un film iar daca tu crezi ca daca poti, sa interpretezi un actor dintr-un film inseamna ca esti bun, atunci te inseli, NU sub nicio forma, sa fii actor estre o responsabilitate enorma, trebuie depusa multa munca, iar o mica parte din total dragul de a juca, daca in sine ta crezi ca ai talent actoricesc, ai putea aplica la o facultate de actorie "

1. vorbesc 96% engleza, nivel socializare afzcerii,
2. pasiunea mea este de a juca in filme cu roluri, aprige, gen, harry potter, twilight, acum sper ca nu credeti ca sunt un copil care speca in zadar, dar ce poate fii atat de greu, un casting, eahhhhh, usor, " nu cred ",
3. ce trebuie sa fac, nu as dori sa las timpul sa treaca pe langa mine, va rog foarte mult macar unele sfaturi,

o zii cat mai buna!

Răspuns Câştigător
| hiphopbeatz a răspuns:

Nu te duce la o facultate de actorie in Romania, deorece este groaznic, incearca sa aplici la anul, deoarece deja nu se mai poate la o facultate de actorie din marea britanie.

pana aplici in afara du-te la castinguri cat cuprinde

si bineinteles trebuie sa fii fotogenic.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te la o facultate de actorie si daca reusesti la admitere inseamna ca ai talent. Dupa ce o termini devii actor profesionist si o sa poti juca si in filme. Succes si numai bine!

| yhsay a răspuns:

Ca sa ajungi actor, trebuie sa stii sa vorbesti 100% romana inainte.
Si daca aspiri sa joci in filme de genul "harry potter" si "twilight" e clar ca nu ai habar ce inseamna un film de calitate sau un actor bun. Reorienteaza-te happy si ti-o spune cineva care a jucat in reclame si seriale.

| crash15 a răspuns (pentru yhsay):

1. cu twilight sunt de acord
2.cu harry potter NU! a castigat premiul BAFTA(nu mai stiu pentru. ce)iar ultimele 4 carti au batut recorduri, autoarea cartilor a devenit miliardara de pe urma vanzarilor, deci sa nu-mi spui mie ca harry potter nu e "film de caliate"phbbbbt

| crash15 a răspuns (pentru crash15):

Raspunsul asta era replica la yhsay

| MiniMo a răspuns:

Incearca sa-ti convingi parintii ca tu ciar esti pasionat de a juca in filme... dupa care mergi la un casting!
Nu conteaza ce spun altii... urmeaza-ti visul!
Succes!

| luiza02 a răspuns:

Buna! mircea,eu cred ca succesul in viata se datoreaza dorintei de a face un anumit lucru si ambitiei de a ajunge intr-un anumit punct. daca tu asta iti doresti si daca te crezi in stare de asemenea lucru atunci sfatul meu e sa mergi tot inainte,sa nu te dai batut,ca mai tarziu sa nu regreti.e bine de stiut ca nu e deloc simplu dar merita incercat, nu ai nimic de pierdut, parerea mea.mult succes!