| sublimepearl a întrebat:

Bunaa TPU! Am o intrebare,media mea de la bacalaureat este 8, 35.Credeti ca sunt sanse sa intru la facultatea de Sociologie din Bucuresti la buget? dau funda multumesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai, asta chiar nu putem ghicii!
Depinde cati se inscriu si daca aceia au medii mai mari ca tine
La buget sunt intotdeauna locuri foarte putine si intra doar cei cu medii foarte mari.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun totusi sa nu te stresezi cu facultatea, ca nu vine nici una cu loc de munca asigurat, in ziua de azi.
Tu nu vezi cati au terminat in anii precedenti si taie frunza la caini pe la colturi de strada, sau muncesc in constructii ori pe la gradinile de zarzavat?

| sweetys a răspuns:

Arunca o privire pe mediile de admitere de anii trecuți ( 2-3 ani) și cele din vara și cele din toamna. Și fă-ți o parere. Nostradamus a murit de mult

| Erin28 a răspuns:

Uită-te peste mediile de admitere din anii trecuți și vezi cat de mare e concurenta.

| SatinEffect a răspuns:

Intri sigur, dar buget nu stiu
Depinde cate locuri sunt si cati sunt cu medii mai mari decat tine