| GeorgeFlorin2003 a întrebat:

Salut tuturor! Are cineva idee care a fost ultima medie de admitere la buget la facultatea de biologie a Universității din București pe anul 2022? Eu am obținut media 7, 55 la bacalaureat, am o speranță să intru la buget în 2023? Mulțumesc frumos!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La buget nu, media fiind cu mult sub nivelul celor mai bune si mai mari medii care sunt admise la buget, dar poti intra la taxa daca iei examenul de admitere.

| GeorgeFlorin2003 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc frumos, admiterea este pe baza de dosar

| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie sa verfici pe siteul lor, ai acolo rezultatele admiterilor din ultimii ani.

| Horus35 a răspuns:

Ultima medie la buget a fost 9, 15, iar la taxa 8, 16 daca mi amintesc bine, dar incepand de anul viitor poate se face admitere pe baza de examen si exista sanse pentru mai multi.