| alienkros a întrebat:

Ca arhitect iti trebuie si desen artistic sau doar tehnic? Asta vreau sa fac dar idee e ca nu am nici o treaba cu desenul artistic dar in schimb eram cel mai bun din clasa la desen tehic, literatura, geometrie si logica.LE AM PE TOATE CRED EU... dar trebuie desen artiscic? Tin sa precizes ca am facut mate-info engleza! funda**

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca da ca de unde stie aia cum o sa arate la final schitele sunt importante dar si desenul artistic e doar ca mai putin.

| taviyamato2 a răspuns:

Amandoua trebuie sa le sti. daca esti mai slab du-te la urbanism laughing

| arhiT91 a răspuns:

Da, pentru ce iti trebuie, liceu sau facultate?

| arhiT91 a răspuns:

Iti trebuie desen tehnic, dar daca vrei sa dai la liceu de specialitate, pregateste un pic vei da probe, oriunde dai pregateste-te foarte bine. Daca mai ai intrebari, inlegatura cu aceasta poti sa ma contactezi.

| arhiT91 a răspuns:

Nasol, ia niste meditatii cu un profesor, eu sunt in a 9-a la arhitectura si e greu, asa ca tu, daca nu cauta urmatoarea carte si studiaza din ea : "Geometrie descriptiva si perspectiva" de Mircea Enache si Iulius Ionescu.