| alexRE a întrebat:

Daca la liceu am urmat un profil economic e inteligent sa urmez o facultate tot cu un astfel de profil?

2 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Pai cam asa ar fi logic, doar de asta ai facut un profil economic.

| flyleaf22 a răspuns:

Nu e logic sa faci facultate pe profil economic daca ai facut liceu economic. Eu am fost profil economic si acum vreau la Constructii. Ce ai facut in liceu nu are relevanta; insa, daca mergi la fac cu profil economic te va ajuta mult ce ai facut in liceu (asta daca ai invatat). In concluzie, e inteligent sa urmezi o facultate cu profil economic, pentru ca te va scuti de multe ore de invatat.