| afrodita3333 a întrebat:

Ca sa lucrez in publicitate ce facultate trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Facultatea de publicitate sau PR (depinde de oras, cele mai bune sectii le gasesti la Cluj si la Bucuresti) si NEAPARAT un master in PR (public relations), de preferinta afara. Mai poti opta pentru anumite atestate, de exemplu este la Bucuresti un curs+workshop+examen atestat pentru referend cultural sau PR Manager sau PR Event Manager (cursul tine 2 saptamani+examen si costa undeva la 1500 de Ron+ desigur daca nu esti din Bucuresti banii aferenti cazarii si celorlalte chestii adiacente: mancare etc)

| Liviucu a răspuns:

Facultatea de Litere si Stiinte ale Comunicarii, specializarea Comunicare si Relatii Publice - acolo unde am terminat eu.

| boogdan91 a răspuns:

Depinde la ce fel de publicitate te referi.