| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat se castiga in publicitate? Sunt sume asa mari, cum aud peste tot?

4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Destul de bine daca esti pe val si stii sa-ti atragi clienti. Cunosc cazuri concrete care o duc super.

| Crisu_8081 a răspuns:

Toti cred ca in publicitate este ft usor si ca se castiga mult.Cand lucrezi in acest domeniu esti presat de timp, de cerinte, de ideile inovatoare care trebuie sa-ti "vina" oricand/oricum si de continua agitatie... Daca lucrezi pentru un canal de televiziune, cu siguranta vei avea un salariu decent, dar daca te angajezi la o firma ordinara de publicitate, cum am facut eu...risti sa nu fii platit numai pentru faptul ca nu ai experienta.Cam greu sa-ti gasesti jobul visurilor la 20 de ani, sa ai facultate si experienta in acelasi timplaughing dar in Romania orice trebuie' sa fie posibil.Mai avem de "lucrat" pana va ajunge acest domeniu in tara noastra atat de interesant si banos precum vezi in filmele americane.

| endofstory a răspuns:

Difera... in funtie de ce vrei sa faci in domeniul asta client service, marketing, media, creatie, web, pr, productie etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Se câștigă destul de bine.
Multe televiziuni au beneficii foarte mari de pe urma încasărilor din publicitate.
Pa, pa.