| sebastian1331 a întrebat:

Pentru a castiga ceva bani (nu neaparat sume mari), ce job ai putea avea la 16 ani?

8 răspunsuri:
| RMihai a răspuns:

La pliante imparti in blocuri

| Maya. a răspuns:

Poti sa imparti pliante, poti deveni reprezentant avon, oriflame, cosmopolitan etc.

Succes!happy

| Nede a răspuns:

Distribuitor pliante, promoter

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca fata sau baiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www Italia film

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa lucrezi la o masina de inghetata

| yonny_8216 a răspuns:

In mod normal vara e cel mai bine pentru ca sunt multe terase decshise care angajaza personal chiar si minori fara carte de munca sau ceva salariu e dupa parerea mea mic 8-10 mil depinde ca poti face ciubuc si depinde si de zona. Intereseaza-te daca are cineva nevoie de chestii de genu:curatenie sau lucruri casnice. si impartitul pliantelor e ok si l poti face la ce varsta vrei happy iN REST ce pot spune la varsta asta nu ai multe obtiuni mai ales pe timp de toamna iarna. intereseaza te pe la restaurante sau baruri.

| yonny_8216 a răspuns:

Dupa cum scrie cineva aici ca poti deveni reprezentat e adevarat dar daca stii ca nu ai clienti mai bine nu te baga pentru ca trebuie sa faci o comanda minima de un mil si ceva si daca o faci mai mare de atat castigi cate ceva in functie de cat faci iti revine un anume procent nu foarte mult da ma rog.asta poate deveni o afacere in timp facand rost la randu tau de alti reprezentatnti poti ajunge sa ai anumite grade precum coordonator etc si atunci catigi mai mult.Trebuie sa iti dea parintii acordul la asta pentru ca esti minora.