| Al000 a întrebat:

Cam cât vă costă lunar viața de student în București? Chirie, utilități, mâncare...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general gasesti 600 chiria fara utilitati(100), 40 abonamentu, 50 creditul, plus aia pe care tii dau parintii de supravietuire, painea si fructele le iei din dotare( te simti aiurea in mega image si nici nu ai ce sa iei, oricum preturile sunt ca acasa), 50 banii de moaste adica xerox.
uneori se intampla sa ti se termine toate si sa te simti ca in mizerabilii, obosit si in pragul orbirii. trebuie sa nu iti detesti stadiul eventual sa iti decupezi ochiul celui iubit dintr-o poza si sa o pui pe ceas de parca te-ar urmari cineva cu placere.
dap viata de student nu e sexy de asta rimbaud si-a aproape ucis iubitul cand a ajuns in pragul saraciei

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt era invers, de ce e mereu invers e mai trist asa