| anonimulll12345 a întrebat:

Cat cheltuiti pentru mancare lunar? Dar pentru facturi?
Sunt oare singurul care consuma sub 1500 de lei/luna pe mancare+utilitati? pe mancare si bauturi sub 1000 de lei, pe facturi sub 500 de lei. (fara chirie)
De multe ori cu mult sub aceste preturi
Si am venit de mii de euro

27 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Ai simtit nevoia sa spui cat castigi? laughing

| anonimulll12345 explică (pentru MarianWLF):

Da, ca ma trezesc cu raspunsuri gen ca nu mananc ca nu am de unde.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tu reusesti sa te hranesti corect cu 33 lei pe luna bravo tie.

| dullcat a răspuns:

Probabil ca da, esti printre singurii.Rezulta ca nu traiesti la oras sau?

| anonimulll12345 explică (pentru dullcat):

Stau la oras locuiesc singur, niciodata nu m-a pasionat mancarea, nu am pofte, mi indiferent ce mananc. De cele mai multe ori mananc 1 data/zi si atunci imi pun ceva in farfurie si imping mai laoparte tastatura. In rest mai ciupesc Nu-s nici slab nici gras

| dullcat a răspuns (pentru anonimulll12345):

Daca nu ti-a zis niciun medic nimic rau despre acest stil de viata, asta e, to each their own.

| Fatamuntilor a răspuns:

Inca de anul trecut mi-am propus sa notez undeva cat dau macar pe mancare.Mi-a trecut dupa o saptamana.Am dat undeva la 200 de lei.Pe langa mine am de hranit si doi barbati.
Gatesc aproape zilnic(pranzul, uneori si cina)In rest pentru mic dejun si gustari fiecare isi ea din frigider ce vrea.Eu zic ca undeva la 1000-1100, uneori peste pe luna

| anonimulll12345 explică (pentru Fatamuntilor):

La 3 persoane tu si inca 2 barbati 1000+ lei/luna e OK

| siriusblack98 a răspuns:

Pai multi avem si familii de intretinut si e cam greu sa o faci cu 15 milioane cat zici tu acolo. De unul singur ar merge daca nu ar exista chiria dar cu 3/4 membrii in familie cam imposibil

| anonimulll12345 explică (pentru siriusblack98):

Logic ca singur, cu familii e total altceva. Si fara chirie ca aia schimba totul

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonimulll12345):

Atunci singur si fara chirie da, ar merge cu suma aia sa traiesti asa mai pe studentie cum s ar zice big grin

| mODIN a răspuns:

Pe mancare in jur de 2000-2500 ca sunt efectiv ultimu porc
La facturi depinde mult. In jur de 200 de lei vara, cand nu trebuie sa dau drumul la centrala, in jur de 1200 iarna, cand trebuie (casa veche, neizolata, csf).

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru mODIN):

Ba esti nebun? Pe ce dracu dai tu 25 de milioane ma intr-o luna? Unde mananci la restaurant in fiecare zi? Si tot voi va plangeti ca domne nu ne ajung banii rolling on the floor), pai cum sa-ti ajunga cand tu vrei sa faci figuri dar inca n-ai salar de facut figuri?

| mODIN a răspuns (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Da ce, eu m-am plans cuiva? laughing

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru mODIN):

De curiozitate ce mananci vere de 25 de bete? =), chiar sunt curios ce dracu cumperi icre negre?

| mODIN a răspuns (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Imi place foarte mult somonul afumat si carnea de vita si de oaie, acolo cred ca se scurge mare parte din bugetul de mancare. Iar paine nu prea mananc, ca sa zici ca „potolesc" foamea.

| anonimulll12345 explică (pentru AlexandruContFacutLaMisto):

Stiu pe unu cheltuia ~5000 de lei/luna pe mancare si bauturi, ma ingrozeam cand il vedeam venind de la cumparaturi cu produse fine si scumpe - si nu era gras. Dar si cand a dat de probleme rabda de foame efectiv. Ii mai luam eu o paine si salam.Cand avea maruntis in loc sa isi cumpere o paine isi lua un energizant ca scrie pe el energizant cu vitamine... ma lasa masca mentalitatea lui

| FreddieM a răspuns:

Nici nu-ți trebuie mai multa mâncare la cata energie consumi tu în fata calculatorului.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luna asta
Chirie si utilitati 1000
Mancare inca 1000.
Bautura 400.
Benzina 200.
Single.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce mâncați fraților de 30 lei pe zi?

| anonimulll12345 explică (pentru suntserios):

Cu 15 lei ei 1kg de pulpe de pui, cu 6 lei ei o paine, si cu restul ei ceva legume fructe. Sau conserve de x, y, z. Si sa nu spui ca mananci 1kg de carne si 1kg de paine pe zi

| suntserios a răspuns (pentru anonimulll12345):

Aha. Te-ai dus si ai luat cu 23 lei pulpe de pui si o paine. Si cu restul de 7 lei ti ai luat 1.5kg de cartofi.

Din asta ies 2 mese de pranz.

Pe langa asta o dieta sanatoate presupune si un mic dejun, si o cina. Mananci pui cu cartofi si paine si la micul dejun si la cina?

Mananci in fiecare zi doar pulpe de pui cu cartofi? Sau cum? Ca altfel nu iese la calcul.

Iar puiul ala il faci cu niste ulei, cu niste sare nu? Alea nu costa?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru suntserios):

,,Iar puiul ala il faci cu niste ulei, cu niste sare nu? Alea nu costa? ''
ba da, dar alea nu le zilnic, nu? o sticla de ulei poate tine si o luna, daca nu faci cartofi prajiti in baie.Iar sarea pui foarte putina.Eu ultima data am facut pulpele la gril.Altadata la cuptor

| suntserios a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Asa, intr-o zi dai banii pe ulei, intr-o zi pe sare, intr-o zi pe unt, intr-o zi pe lapte. Nu le iei in fiecare zi da se aduna ca nu mananci in fiecare zi pulpe de pui la 15 lei. Sa fim seriosi. Calculul lui este nerealist intr-o dieta echilibrata si cat de cat sanatoasa.

| anonimulll12345 explică (pentru suntserios):

Am dieta asta de vreo 15 ani de zile. Si aveam perioade cand lucram 10ore/zi. Mananc mezeluri, carne de toate tipurile + carbohidrati: orez, paste, paine etc + ceva legume ca muraturi. Fara ciorba. Uleiul, Sarea si condimentele din astea le cumpar 1 la cateva luni.
Mananc 1/zi mai copios + mai ciupesc din cand in cand, am greutate OK

| suntserios a răspuns (pentru anonimulll12345):

Faptul ca mananci 1 data pe zi nu inseamna ca ai o dieta corecta.
Si cand mananci carne de toate tipurile nu cred ca te incadrezi in 30 lei pe zi. Si cu 3 mese sigur nu te-ai incadra.

| KovacsB a răspuns:

Da esti singurul.Asa esti tu mai special.