| z8 a întrebat:

Cambridge CAE vs CPE. Salutare tuturor, in urmatoarele luni vreau sa dau examenul Cambridge, dar nu stiu daca sa dau CAE sau CPE. La CAE sunt de A, la CPE sunt de B sau C.

O cunostinta ce are Cambridgeul, a dat meditatii la engleza, acum are firma de traduceri, mi-a spus ca, CAE cu A e mai bun decat CPE cu B sau cu C. Mie afirmatia aceasta mi se pare ilogica, dar venind de la o persoana care stie ce spune si pe care-o respect, o iau in considerare.

Voi astia care va pricepeti, eventual care ati dat examenul, ce ziceti ca e mai bun, CAE cu A sau CPE cu B sau C? O argumentare ar valora milioane. fundita! big grin, Apreciez.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In locul tau, as da CAE acum; pentru ca si-asa cambridge-ul costa o groaza de bani, si ce ai impresia ca stii acum de B sau C poate sa devina sub influenta emotiilor de D sau mai jos; eventual mai stai un an, mai invata si ia-ti CPE-ul cu A