| andreiblue123 a întrebat:

Vreau sa va cer parerea voastra in legatura cu examenul Cambridge.Sunt clasa a a11 la mate info si mai departe merg pe informatica, la cluj la Babes.Ma va ajuta acest examen vreodata? Adica totusi investesc si o anumita suma de bani si timp si depun un anumit efort sa fac meditatii si sa lucru acasa o perioada lunga de timp.O sa ma ajute la angajare? Adica sunt o multime de persoane care nu au Cambridgeul si sunt angajate si au locuri bune de munca, atat in tara cat si in afara... si asta fara Cambridge.Acuma eu inteleg ca ar fi ceva ca pe CV-ul meu sa apara acel atestat ca am luat examenul Cambridge,insa ajuta asa mult? Engleza oricum imi place si chiar ma pricep insa nu stiu daca ar trebui sa ma concentrez in a-mi da Cambridgeul, oricum in urmatoarea perioada incep si pregatirile de BAC si o sa am si meditatii info si mate.Deci daca aveti experienta in domeniu, va rog spuneti-mi parerea vostra despre examenul Cambridge.

1 răspuns:
| Cosmyno7 a răspuns:

Da. E bun Cambridge pentru ca e renumit și în plus nu o sa mai dai proba la Bac, dacă ai posibilitatea poți da și ECDL