| JustaLittle a întrebat:

Care cariera Psiholog vs. dresor canin

Răspuns Câştigător
| NoSound16 a răspuns:

Parerea mea sa fii psiholog trebuie sa fii calm sa stii sa asculti, iti va fi greu daca esti o persoana repezita. Dresorul canin iti ofera bucurie vei lucra cu caini plus ca Bruno de la Romanii au Talent a castigat premiul cel marewinking

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Amandoua pot avea momentele lor de glorie si de declin.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu cat de greu e sa fii dresor, dar mi se pare totusi o meserie care poate fi part-time, deci le-ai putea combina, dupa parerea mea.
Meseria de psiholog ti-ar asigura traiul, pe cand cea de dresor... Nu stiu ce sa zic, fa-ti niste calcule de genul - cati caini ai putea dresa intr-un anumit interval de timp, cat castigi pentru fiecare. Ca psiholog intri in 'hora' medicinei, mai prinzi un contract cu CAS, cu scolile de soferi sau medicina muncii, si te-ai scos, ai clienteala asigurata.

| ElenaSA a răspuns:

Depinde pentru ce ai aptitudini. Psihologia te ajuta sa te intelegi mai bine, sa stii cum sa relationezi cu ceilalti, te poate ajuta si in viata personala.

| corina1122 a răspuns:

Psiholog happy