| Vld_Vlad_1973 a întrebat:

Care e salariul in strainatate al unu inginer constructor?

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu se stie,pentru ca asta depinde de studiile pe care le faci, depinde de functie de experienta, conditii de lucru, cum lucrezi, cat stai si sa lucrezi mult sau sa faci si orele suplimentare, adauga si spor! Deci toate astea se calculeaza dupa salariul de baza sau pe salariul minim pe economie!

| danutz2006 a răspuns:

Atat in tara cat si in strainatate salariul unui om difera foarte mult in functie de experienta, angajator, conditii de lucru, etc.
Cel mai important in viata este sa iti alegi o meserie pe care sa o faci de placere si in care sa ai incredere ca intr-o zi o sa fi cel mai bun si nu sa iti alegi o meserie pe care sa o faci cu de-a sila doar pentru ca se castiga.