| IonutBarb04 a întrebat:

Salut TPU,as dori sa aflu cate ceva despre Legiunea Straina(i se mai spune si Legiunea Franceza).
As vrea sa aflu despre instructie,salariul unui soldat, dupa cat timp poate sa iasa la pensie si chiar si ce pensi ar avea un soldat din Legiune.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Legiunea Straina are ca obiectiv formarea unor trupe de elita compuse din fanatici. Intreaba-te mai degraba daca scapi cu viata si mai ai nevoie de pensie. Bine ca instructia fiind foarte severa, nu toti cei care incep instructia devin legionari.

| therecruit47 a răspuns:

Primele 4 luni de instructie te distrug dupa salariu e de 1.045 euro pe luna misiunile aduc in jur de 20.000 euro la 3 sau 4 luni atat dureaza o misiune la pensie iesi la 15 ani