| PowerpuffMe a întrebat:

Care este cea mai placuta. mai usoara si mai bine platita meserie?big grin

Răspuns Câştigător
| DulceCaLamaia a răspuns:

Presedinte.laughing Glumesc, glumesc. Meseria care-ti place e mereu cea mai usoara.tongue

| cerebelturboalien a răspuns (pentru DulceCaLamaia):

Ba cea mai bine platita meserie e preot dar nu e chiar placuta

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Meseriile care sunt cele mai usoare si placute necesita multe studii: facultate si apoi doctorat daca vrei. Iti dau niste exemple: pilot de avion, mecanic pe locomotiva, bancher (relatii cu clientii in special), etc.

| IMC90 a răspuns:

Parlamentar happy

| PowerpuffMe explică (pentru IMC90):

Parlamentar... corect rolling on the floor

| emabrumareanu29 a răspuns:

Buna. iti propun un job. reprezentant/coordonator la giada rome sau ladys.daca te intereseaza,id-ul meu este ema_brumareanu@yahoo.com si iti pot da mai multe detalii.

| IustinianMan a răspuns:

Cea mai usoara si mai placuta meserie e aceea care iti place. Poate fi si hamal, miner, sau vidanjor. Cea mai bine platita e in functie de cerintele pietii. De exemplu, printre cele mai bine platite meserii sunt cele din domeniul IT, informatica, sau manager.

| BellaSomerhalder a răspuns:

Pentru viitorul tau trebuie sa imbini utilul cu placutul. Mai exact, sa fie ceva bine platit ca sa nu fii nevoit sa mori de foame, mai apoi, trebuie sa faci ceea ce iti place in viata. Sa nu te trezesti dimineata cu gandul "Uhm, iar munca?!". Nu ar trebui sa intrebi pe ceilalti, pentru ca eu as putea sa-ti raspund cu ceea ce ma-ncanta pe mine pentru viitorul MEU, scriitor.happy

| PowerpuffMe explică:

Vreau doar sa imi fac o idee de viitor, sa stiu catre ce ma indrept pentru ca deocamdata sunt in clasa a IX-a happy

| BulaNNN a răspuns:

Sa fi patron la o firma de ex:patron la o firma

| matei2888 a răspuns:

Gunoierbig grin,glumeam paiiiiii biolog marin

| Dllk_Criss_Tha_1940 a răspuns:

Eu cred ca ospataria