| Alex0000 a întrebat:

Ce ar fi "cel mai bine" sa te faci in viata?

Doctor, Informatician, Antropolog, etc

Bineinteles, sa fie o meserie usoara, placuta, si de asemenea bine platita.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ţie ce-ţi place să te faci când vei fi mare?
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Frumoase sunt toate, usoara nici una. De bine platite, medic si antropolog sunt prost platite.

mira
| mira a răspuns:

Astazi nu mai alegi o meserie care sa fie la fel de cautata si rasplatita bine toata viata.Ideal este sa-ti placa ce faci.Actualmente antropologii sunt cel mai putin cautati.Medicii au pretuire si succes in strainatate.Lucrurile se pot schimba. Oricum, nu exista meserii care sa intruneasca toate cele trei calitati enumerate de tine.

| Zenithf a răspuns:

Multe ar fi meserii bune, dar avand in vedere cum merg lucrurile in Romania, cea mai buna meserie este cea de emigrant. Oricum Base nu vrea sa mai ramana oameni la noi, pe cei care nu emigreaza vrea sa-i lichideze. straight face

| Zenithf a răspuns:

Da' ca sa raspund la subiect: stomatolog, programator (informatica), farmacist, tehnician dentar (ala care face protezele), maseur, laborant.

| gloria_1375 a răspuns:

Informatician

| mistikk a răspuns:

In ceea ce pui suflet sa stii ...mereu ceea ce faci din placere iese mult mai bine

| kuzican a răspuns:

Ce iti place tie cel mai mult.
Eu vreau informaticianbig grin

| Alex0000 explică:

Informatician mi-ar place. Ok, pai, mersi pentru raspunsuri, bafta.