| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferența dintre o educatoare cu liceu pedagogic și o educatoare cu facultatea de pedagogie (științe ale educației)? Întreb doar de curiozitate.
Fundă.

Răspuns Câştigător
| AlexVlc a răspuns:

Educatoarea cu facultate este mai bine pregătită, are un salariu mai bun şi se angajează mai uşor;-)

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este diferenta de studii (studii medii respectiv superioare) si de salarizare, dupa ce incep munca de educatoare.

| gabicoo a răspuns:

Diferenta se vede la salariu. La vechime egala si acelesi grad didactic educatoarea cu facultate primeste mai multi bani.

| siriusblack98 a răspuns:

Cea cu facultate se considera a fi mai pregatita decat cea cu liceu.

| Mariassw a răspuns:

O educatoare cu liceu pedagogic e mult mai pregatita, ea deja preda la copii din clasa a 11- si a 12-a si dupa ce termina liceul are voie sa se angajeze fara facultate pentru ca a facut profilul timp de 4 ani ce voi il faceti la facultate