| iGabytza a întrebat:

Care este nota la care se considera ca ai picat examenul?

vorbesc despre testarea nationala

6 răspunsuri:
| analoveskorea a răspuns:

Din cate stiu eu chiar daca iei o nota sub 5 n-ai cum sa pici examenul pentru ca invatamantul liceal e oblogatoriu

| andaaa a răspuns:

Nu este adevarat ca daca ai luat mai mica de 5 ai cazut...pentru ca nota de la testare conteaza numai 50% asa ca daca ai luat unu si media pe cei patru ani (5-8) este de 8 sa ziceam asa cu 1 in testare (app media celor 2 testari se aduna se imparte la 2 si apoi cu acel rezultat aduni la media celor 4 ani) asa ca 8+1=9:2=4.50...si asa ca poti intra la un liceu mai slabut.asa se facewinking

| Andreea_2128 a răspuns:

Nota mai mica decat 5.

| TRONGUY222 a răspuns:

Daca ai 5 sau peste nu l-ai picat
daca ai sub da l-ai picat
da maine apar rez

| Adrian1602 a răspuns:

| SIRIUS132 a răspuns:

Nu ai cum sa pici examenul poti sa iei la fel de bine 10 cat si 1 ca tot poti intra la liceu daca iei 10 intri la un liceu de renume daca iei 1 la alt liceu foarte nasol dar nue vorba te pizat sau de luat cat ai luat la ambele examene aia e media si cu media din 5-8.De exemplu:ai luat 4 la mate si 4 la romana 4 e media la examene si 5-8 sa zicem ca ai 6 iar media de admitere va fi 5 asa ca stai linistit nu vei pica pentru ca nu este acel tip de examenwinking