| DownTheStairs a întrebat:

Heii! Este adevarat ca dupa ce ai facut o contestatie daca ai nota mai mica iti ramane asa si daca dupa contestatie nota ti-e mai mica cu 50 de sutimi trebuie sa repeti examenul? Intreb pentru ca am depus la testarea nationala de romana si profesoara mi-a spus ca indiferent daca va fi mai mica nu se schimba nota dar am citit ca nu e asa voi ce ziceti?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nota nu se schimba daca, dupa contestatie, este mai mica sau mai mare cu pana la 0, 50 puncte. Daca se depasesc 0, 50 puncte atunci se schimba, indiferent ca este mai mare sau mai mica.
Nu repeti examenul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te pune nimeni sa dai iar examenul...

| elena999 a răspuns:

Dupa contestatie nota ramane aceeasi.Indiferent daca e mai mica sau mai mare.Nu trebuie sa repeti examenul, daca media de intrare la liceu e mai mare de 5 atunci nu e problema.

| Struţul a răspuns:

Dat fiind faptul că renii nu au coarne, elanii se duelează cu ei pentru a-și apăra teritoriul si pentru a nu îi lăsa pe rechini să le fure peștele.
Atunci, pe vremea lui Abraham Lincoln, sushi era o specie de barză pe cale de apariție care se hrănea în marea parte cu vinete, biscuiți cu sare si, uneori, chiar cu meduze lichide.

Fundă?

| georgevali a răspuns:

Daca ai depus si este mai mica cu 50 de sutimi se scade nota daca este mai mare cu 50 de sutimi se mareste nota daca de ex este mai mare sau mai mica cu 40 de sutimi nu seschimba nota