| GraveDigger91 a întrebat:

Care este salariul unui games tester? Si care sunt conditiile de munca si cerintele pe care le are angajatorul, daca aveti idee.Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

Salariu 0
"angajatorul" se chinuie sa selecteze cine merita sa fie games tester, si da licente de Beta doar de mila si de sila
cel putin asa face Blizzard cand mai scoate o expansiune de World of Warcraft, pana acum am avut o singura data licenta de Beta, si pentru aia am platit abonamentul pe un an inainte, si am jucat wow vreo 5-6 ani

1 răspuns:
| haileewatson a răspuns:

De la minim in sus laughing Depinde de companie, de oras, de experienta ta si nivelul de game tester.