| sweetangels a întrebat:

Cum procedati la un loc de munca unde angajatorul va cere experienta si voi n-aveti?!

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Iti recomand un internship in domeniul tau. Stiu ca e greu sa lucrezi cateva luni gratis sau aproape gratis dar e pretul de platit pentru ca nu ai facut-o in timpul facultatii. Recomand de asemenea studiul individual in paralel si orice activitate posibila in domeniu, la inceput, fie si sub forma de voluntariat. Iti va imbogati CV-ul, de care ai nevoie.

2 răspunsuri:
| sweetangels explică:

Multumesc pentru raspunsuri!

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Depinde de domeniu. Daca te pricepi cat de cat in domeniul respectiv, poti sa minti putin in CV; sau macar o scoti din vorbe la interviu, aratand ca esti dispus sa te dezvolti in domeniul respectiv... sa pari pasionat. tongue