| NicusorYo a întrebat:

Care stie cum poti face bani destul de rapid la varsta de 14 ani?(Am nevoie de 1 suma destul de mare 640 lei banii noi, 6 milioane si 400 de mii bani vechi
Vreau un servici, sau ceva unde sa primesc banwinking
funditawinking

Răspuns Câştigător
| Alexik a răspuns:

Poti sa vinzi un lucru de al tau pe care nu il mai folosesti.Bineintes sa nu fie stricat.
Sau te duci la un supermarket si vinzi pliantehappy...asta daca vrea supermarket-ul respectiv. Fundita?big grin

Sau

3 răspunsuri:
| Ilinca a răspuns:

Comansorin are dreptate. Banii nu se fac asa usor cum credeti voi. Credeti ca un om care are o familie de crescut e dispus sa iti dea tie 600 lei ca i-ai plimbat cainele sau ca ai impartit niste pliante?
Oricum, la 14 ani nu o sa gasesti de munca in magazine pentru ca este ilegal si nimeni nu-si risca afacerea pentru tine.
Eventual, sa iti ajuti vecinii, familia, rudele la ceva, insa in cazul asta nu te astepta sa primesti milioane.

| PrecioussGirl a răspuns:

Trebe sa ai peste 16 ani ca sa poti avea un servici.
poti sa te faci reprezentant avon, oriflame, lady's.
sau faci curat prin casa, pe la bunici si iti mai dau bani.

| comansorin a răspuns:

Sti, mai intai incepi cu munca de jos adica te angajezi la un om care are si el nevoie de ajutaor ca, construieste acoperisu casei sudeaza ceva taie ceva cu flexu sau cu drujba si in conditiile astea trebuie sa inveti si tu macar sa tai fier cu flexu si sa tai cu drujba eu iti sugerez sa incepi mai intai sa tai lemne cu drujba... e mai usor decat sa tai cu flexu ca la flex ies scantei si pot sa-ti sara-n ochi deci incepi cu drujba si cum sa gasesti? uite asa: te duci la finu tau la nasu tau la rudele tale si le intrebi daca au ceva de munca pentru tine sau daca nu te duci si iti intrebi prietenii daca tatal lor au ce sa iti dea de munca si iti spun eu prinu salariu nu va fi mai mare de max 450 RON/luna sa stii banii nu se fac asa ca si cum ai pocni din degete deci trebuie sa muncesti 2 luni ci iti mai ramane si acolo un banut. ok bafta la gasit un job e destul d greu in aceste zile de criza.pa