| CleanHeart a întrebat:

Care sunt avantajele cat si dezavantajele facultatii de psihologie?
Rog sa raspunda numai cei care stiu.

Răspuns Câştigător
| ovidiu123432 a răspuns:

Avantaje : ajungi sa cunosti persoanele din jurul tau mai bine, si pe tine insati, stii sa actionezi mai bine in multe situatie, ajuti oameni.
Dezavantaje : Poti da de tot felul de oameni, poti ajunge uneori si in viata sa vrei sa detii sitatia si sa te comporti tot ca un psiholog.

1 răspuns:
| Rihhana1 a răspuns:

Un avantaj este sa faci ceea ce iti place, salariul atractiv, te simti implint cu munca ta ajutand alti oameni.
Un alt avantaj ar fi ca te poti angaja mai usor la o scoala sau gradinita.
Uneori psihologi pot deveni pacienti din cauza pacientilor cu probleme cu care se pot confrunta pe parcurs.
Mult succes!