| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele meseriei de ghid turistic? Avantajele de fapt le stiu. Dezavantajele care ar fi? Pentru ca orice meserie are dezavantaje.

4 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Rutina.Aceleasi zile, aceleasi cuvinte... zi de zi.

| Clutsky a răspuns:

Dezavantaj : petreci putin timp pe-acasa, intalnesti multi oameni ciudati/aroganti/prosti/fitosi carora nu ai ce sa le explici, sau pur si simplu nu te asculta, deci vorbesti in van, nu stii pe unde ajungi (in ce satuc, oras, tara), conditiile pe care le vei suporta, si cam atat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O safaci dragoste cu sotul mai mult prin telefon...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rutina nu are cum sa intervina aici.