| Sonyaaynos a întrebat:

Care sunt cele mai sigure facultati din Romania? dupa facultatea de drept ce poti deveni? in afara de magistrat.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Somer, dupa acea iti poti schimba meseria.

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Avocat de exemplu...

| Diaaaana a răspuns:

Poti devinii avocat, procuror, etc. Dreptul se merita sa il faci doar daca cunosti pe cineva in domeniu, singur este foarte greu sa intrii pe piata.Si eu sunt in aceeasi dilema cu facultatea, adica nu stiu unde sa dau.Mie mi s-a spus asa ca cea mai sigura facultate este medicina pentru ca intodeauna va fi nevoie de medici si daca nu gasesti de lucru la stat te poti duce la privat sau afara+ca salariile sunt foarte mari la privat si afara(3. 000euro). Daca iti place poti sa faci ceva in domeniul IT pentru ca si asta e o facultate care se cauta sau jurnalismul

| alinhent a răspuns:

La terminarea facultatii de drept primesti diploma de: avocat, procuror sau chiar notar public, dar nimeni nu iti da si un loc de munca! Si eu am vrut sa fac dreptul pentru a devenii notar dar sunt doar 72 de locuri in toata tara si intotdeauna acele locuri sunt ocupate preferential! asa ca eu m-am redresat spre Econome facultarea(IS). Sper ca ti-am fost de folos!

| raluk27 a răspuns (pentru alinhent):

Sa nu generalizamhappy Probabil ai auzit zvonuri si nici nu ai mai incercat