| Rapanu_Sorina_2004 a întrebat:

Care sunt meseriile de pe urma carora poti castiga foarte multi bani?

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Il cheama Dragnea, dar trecand peste asta, ca sa ajungi in politica, la nivelul la care sa "castigi" bani, trebuie sa ai bani dinainte. Deci este un cerc vicios!

Bani buni, castiga avocatii sau notarii publici, dar pana sa ajungi la castiguri mari, trebuie sa treci prin multi ani de scoala, multe examene si sa capeti o anumita experienta si notorietate.

Mai exista o categorie, cantaretii de manele, dar depinde cat o sa reziste moda asta. Eu sper ca foarte putin! happy

7 răspunsuri:
| VictorFenrir a răspuns:

Politician,nu ai vazut cati bani are Dracnea?

| Rapanu_Sorina_2004 explică (pentru VictorFenrir):

Da dar nu vreau sa ajung ceva in domeniul asta

| JackR a răspuns (pentru VictorFenrir):

Il cheama Dragnea, dar trecand peste asta, ca sa ajungi in politica, la nivelul la care sa "castigi" bani, trebuie sa ai bani dinainte. Deci este un cerc vicios!

Bani buni, castiga avocatii sau notarii publici, dar pana sa ajungi la castiguri mari, trebuie sa treci prin multi ani de scoala, multe examene si sa capeti o anumita experienta si notorietate.

Mai exista o categorie, cantaretii de manele, dar depinde cat o sa reziste moda asta. Eu sper ca foarte putin! happy

Răspuns utilizator avertizat
| Petrovic a răspuns:

În acest moment, în domeniul IT salariul de începător este de 2000 de lei. Sora mea a terminat Cibernetică și Statistică cu Doctorat și câștigă aproximativ 1100 de euro pe lună în România. Lucrează 12 ore ca programator.

| M7Seven a răspuns:

Domeniul vanzarilor, cred ca este un domeniu care este in crestere.Un om bun se gaseste greu pentru vanzari si marile companii platesc comisioane foarte bune daca te descurci

| Adi39 a răspuns:

Politia de fruntiera sau tot ce face parte din protectia mediului sunt locuri de munca la care castigi destul de bine

| Naty_Naty_1995 a răspuns:

Avocat, notar, politician daca nu iti place domeniul mie mi se pare mai ok sa ai tu propria firma sau sa fi tu seful undeva sa fi tu de exumplu seful unui magazin Penny sau sa fi seful unei firme de muncitori.