| Primavarus_Valentina-mihaela_1993 a întrebat:

Carne de porc sau de miel?

22 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Carnea de miel e mult mai sanatoasa evident, mult peste carnea de porc (Care e EXTREM de nociva) insa personal recomand carnea de curcan si cea de peste (asta daca iti doresti o viata lunga). Carnea de pui e si ea ok.

| pwp a răspuns:

Niciuna...Sunt niste animale nevinovate..nu pot manca stiind ca au fost sacrificate ca sa mananc eu.

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru pwp):

Hai, nu mai spune.
Eşti vegetariană, cumva?

| Primavarus_Valentina-mihaela_1993 explică (pentru pwp):

Bine a fost doar o simpla intrebare

| Primavarus_Valentina-mihaela_1993 explică (pentru Zeflemitoarea):

Nuuuuuuuuuuuuuuuuu!

| pwp a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Din pacate nu..nu as putea sa ma abtin..mananc caine de pui si peste happy

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru pwp):

Câine?! Wtf.
Şi din moment ce mănânci carne, de ce mai zici de animale nevinovate şi sacrificiu şi alte abureli? Carnea e carne, indiferent dacă e de peşte sau de miel.
Şi animalele alea nu au fost sacrificate special pentru tine, stai liniştită. Carnea pe care nu o cumperi tu, o cumpără altul.

| AnimatedSignature a răspuns:

Porc

| deeadeea111 a răspuns:

Porc

Răspuns utilizator avertizat
| Timeea2001 a răspuns:

Carne de porc.

| ellyd a răspuns:

De miel.

| Piinkyy a răspuns:

Fiecare are proprietatile ei si ajuta organismul....As prefera porcul deoarece mananc mai des carnea de porc si o poti prepara in mai multe feluri de mancare.

| Primavarus_Valentina-mihaela_1993 explică:

Crap sau scrumbie

| Primavarus_Valentina-mihaela_1993 explică:

Crap sau scrumbie?/

| Primavarus_Valentina-mihaela_1993 explică:

Pui sau peste?

| Primavarus_Valentina-mihaela_1993 explică:

Asa este cine nu vrea sa manance carne nu mananca

| a12 a răspuns:

Porc

| helene96 a răspuns:

Care iti place mai mult

| Primavarus_Valentina-mihaela_1993 explică (pentru helene96):

Miel am mancat, nu-mi mai imi place, porc nu prea mananc mai mult carne de pui si curcan

| sergiu166 a răspuns:

Miel.