| ellene a întrebat:

Cat castiga o bibliotecara si ce studii trebuie sa ai ca sa te angajezi la o biblioteca? (fac de litere nu?) Am citit undeva ca e loc unic si e pe baza de concurs. Imi poate da cineva detalii?

Răspuns Câştigător
| eu_3271 a răspuns:

Daca faci un curs de prelucrarea documentelor (e optional si se face la mai multe facultati de diferite specializari) poti sa te angajezi si la biblioteca.

3 răspunsuri:
| sorin a răspuns:

Pai du-te s intreaba o bibliotecara care sunt cerintele dar eu cred in promul rand iti terbuie memorie de elefantlaughing

| florar a răspuns:

Cred ca trebuie sa te duci pe un site de joburi.Si la biblioteca.

| ammodytes a răspuns:

Din cate stiu eu unele facultati au si sectie de biblioteconomie si stiinta informarii pentru a te specializa pentru un asemenea post.