| andreea567890123 a întrebat:

Cat castiga un biolog?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata cat ii ofera firma care-l angajeaza.
Nu exista un salariu fix, fiecare firma are ofertele ei de salarizare.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cunosc unul care castiga salariul minim. Acum e undeva pe la 1800-1900 lei, salariul net (in mana). Lucreaza la un muzeu.
Salariul este mizer, in comparatie cu studiile. Dar nu e nici muzeul, nici orasul potrivit.

| Donsavas a răspuns:

Un biochimist mai bine zis. Lucrează în laboratoarele medicale de analize dar castiga minimul pe economie. Mai bine urmezi medicină generală sau veterinara

| InvatamProgramare a răspuns:

Exista acest job? la ce firma?

| andreea567890123 explică (pentru InvatamProgramare):

Nu prea stiu, sincer. Eu doar am văzut pe internet si am vrut să văd cam cât se castiga

| InvatamProgramare a răspuns (pentru andreea567890123):

Personal n-am auzit nicaieri de un astfel de job? Ce face un biolog la job-ul lui?

| andiceasu95 a răspuns (pentru andreea567890123):

Profesor de biologie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru andiceasu95):

Biolog = specialist în biologie.

Salariu biolog: https://lege5.ro/......e-153-2017