| Samariteanul a întrebat:

Ca biolog ce ar trebuie sa fac si in ce conditii as lucra? E un mediu stresant? De asemenea cat castiga un biolog si la ce varsta se poate pensiona?

1 răspuns:
| BroascaCuElice a răspuns:

Responsabilități:

Asigură prelucrarea și interpretarea rezultatelor analizelor medicale;
Verifică înscrierea rezultatelor analizelor în buletinul de analize al unității;
Asigură calitatea desfășurării experienţei medicale și a activității de laborator;
Asigură respectarea confidențialității rezultatelor analizelor medicale;
Cercetează comportamentele organismelor vii, animale și vegetale

Iar salariul variaza intre 5.000 -10.000 lei