| Otto2 a întrebat:

Cat castiga un bucatar in Romania?

Răspuns Câştigător
| Istoriaeocomoara a răspuns:

Depinde...in Bucuresti castiga muult mai bine fata de orasele din provincie.
Daca are experienta si stie multe feluri sa prepare care mai de care mai rare sau dificile poate sa ia pe luna 3000 de lei sau mai mult dar trebuie sa fie un loc unde lumea sa isi permita sa aiba bani asa intr-un oras mai sarac nu prea merge treaba...

Am prieteni in strainatate care lucreaza si castiga foarte bine dar e dificil sunt foarte pretentiosi aia...programul de lucru etc

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de locul de munca: la o cantina, la un restaurant, la o pizzarie sau la bucataria unui cazinou?
De la 1500 lei, pana la 1000 dolari/luna, depinzand strict de studiile si calificarile luate in domeniul lui.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bucatar unde? Ca unul la buticul cu burgeri din de la coltul blocului ia un salariu si bucatarul de la Howard Johnson din centrul Bucurestiului alt salariu