| Miuletz a întrebat:

Cat castigi part time la KFC pe un program 4h/weekend? Sau ca si casier la kaufland/alt magazin? Daca ati lucrat part time, unde vi s-a parut cel mai ok si cat ati facut (Bucuresti)? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

In comert castigi minim, 1045 lei brut, aproape 700net. Important este sa lucrezi cele 20h cat mai mult in weekend, unde ai sporuri. Eu am lucrat la Carrefour(Brasov) 1045 salariu part time, aproximativ 900 lei net(cu tot cu sporuri) + bonuri de masa.

| BBJHHRUGs a răspuns:

Desi nu te cunosc bine, eu cred ca tu esti o persoana cu un potential mult mai bun decat sa te umilesti si sa lucrezi intr-un jeg de fast food sau bussines-uri personale gen kaufland. Oricum salariile nu sunt asa mari, scopul lor este sa te exploateze cat mai mult si sa obtina profituri mari pe spatele tau in baza unui volum mare de munca. Gandeste-te cat e un salariu intreg full time in cadrul acestor atmosesfere de plantatii happy si imparte la 2 - acesta e salariul tau part time. Eu lucrez in UK si castig de 5 ori mai mult decat minimul pe economie in tara si asta inca la part time.

| Miuletz explică (pentru BBJHHRUGs):

Nu era vorba sa ma stabilesc acolo sau ceva, pur si simplu voiam niste bani de buzunar in plus peste vara (fiind in liceu, a 12-a), stiu ca nu merita sa lucrezi acolo, te trateaza ca ultimul caine, dar macar te angajeaza si iti dau bani doar daca ai 18 ani xD, multumesc de sfat oricum.