| anonim_4396 a întrebat:

Cat de greu este să îți găsești un loc de munca dupa ce termini Medicină Dentară sau Tehnica Dentară?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti gasesti repede pentru ca esti cautat ca medic. Multe firme din strainatate cauta medici romani. Chiar si tehnicienii dentari sunt foarte cautati si foarte bine platiti. Medicina dentara e mai bine vazuta si ceva mai banoasa decat ca tehnician. Si tehnicianul castiga foarte mult aproape cat medicul. Are multe lucrari si toate sunt scumpe. Daca iti place si poti merita in oricare dintre cele doua.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este greu.

| Lovelypeaches100 a răspuns:

E usor, iti pui anuntul pe internet si te contacteza dentisti, sau tu ii contactezi, asa faci experienta, dar poti si in timpul facultati sa te anhajezi pe la cineva