| Ioana1709 a întrebat:

Cat se castiga ca medic veterinar?
Se castiga mai mult de 3.000 de lei sau cam asa angajat la o clinica veterinara care nu iti apartine?

2 răspunsuri:
| LiviuMarcelaIonesco a răspuns:

Un doctor de familie are salariu mai mare.Ala nu face nimic si tu bagi mana in curu vacii...nu te fa veterinar!

| Ioana1709 explică (pentru LiviuMarcelaIonesco):

Si unele cunostinte de ale mele au aceeasi parere, adica, vad aceeasi parte foarte îndepărtată de ceea ce vreau sa fac eu a acestei meserii.
Din punctul meu de vedere, este o meserie foarte frumoasa daca iubesti animalele.
Aș fi interesată de veniturile lunare ale unui medic veterinar angajat la o clinică, tocmai pentru ca asta vreau sa fac in viată.